Vücudunuzu Canlandıran Doğal Enerji ArttırıcılarıEnerji güçlendiriciler, gün boyunca içine girilen uyuşukluk duygusunun üstesinden gelmek için vücuda gerekli anlık enerjiyi vermeye yardımcı olur. Bu makalede, kadınlar ve erkekler için doğal enerji arttırıcı maddeler üzerinde duruluyor.

Vücudunuzu Canlandıran Doğal Enerji ArttırıcılarıYorulmak hepimizin düzenli olarak karşılaştığı bir şey. Aslında bazılarımız, her gün yorgun ve bitkin hissediyor. Sabah uyuşuk bir yaklaşımla başlar. Bu halsiz vücutla, gün içinde ortaya konan görevler nasıl yerine getirilir ki? Vücudumuzun iş birliği yapmadığı günlerde, kısa ömürlü enerji sağlayan kahveye sarılırız. Daha da kötüsü, bütün bu kahve alımının kafein bağımlılığı, kan şekeri dalgalanmaları ve adrenal bezin tükenmesine neden olabilmesidir. Kahvenin enerji artırmak için iyi bi seçim olmadığının farkında olduğumuza göre, kadınlar ve erkekler için vücudun enerji seviyelerini yenilemeye yardımcı olacak doğal enerji artırıcılara bir göz atalım.

Yürüyüşler
Dışarıda 5-10 dakika yürümek vücudunuzu canlandırmaya yardımcı olur. İş yerindeyseniz ve kısa bir yürüyüş yapmak için zamanınız yoksa, biraz hareketlilik deneyin. Kolların ve bacaklarınızın hafifçe gerilmesi de yardımcı olur.

Derin nefes
Yorgun ve stres altına girdiğinde, derin nefes almak gerçekten yardımcı olur. Oturmuş pozisyonda, dört saniye kadar yavaşça bir derin nefes alın, Daha sonra ağzınızı havada soluduğunuzda nefesinizi bir saniye bekletin ve yavaşça dört sayın. Bu egzersizi günde 8-10 defa uygulayın, vücudunuzu eskisinden daha enerjik bulun.

Arı poleni
Arı poleni, doğal bir enerji verici olup vücuda büyük enerji ve canlılık kazandırır. Arı polenlerine protein, karbonhidrat, enerjik lif, gerekli vitaminler ve minerallerden oluşur. Aslında arı polenlerinin gezegendeki diğer yiyeceklerden daha besleyici olduğu düşünülmektedir. 22 amino asit, 27 mineral, 18 enzim, en az 16 vitamin, bitki hormonu ve doğal antibiyotik faktörlerden oluşur. Bununla birlikte, arı polenlerine alerjisi olan insanlar ona güvenli bir mesafede durmalıdır.

Muz yiyin
Muzlar, enerjiyi güçlendiren meyvelerdir. Bu meyveler vücuda anlık enerji sağlar. Muz üç doğal şeker içerir: fruktoz, sükroz ve glikoz, böylece vücuda maksimum enerji sağlar. Aslında, basit ve karmaşık karbonhidratları içeren birkaç meyveden biridir. Sade karbonhidratlar size anlık enerji verirken karmaşık karbonhidratlar dayanıklılık kazandırır. Çalışan vücut geliştiricilerinin sıklıkla her gün bir muz tüketmesi istenir.

Vücut, besin sindirimi ve vücut atıklarının giderilmesi üzerine enerjisinin üçte birini tüketir. Bir gün oruç tutup sadece su ve taze organik sular gibi sıvıları içtiğinizde vücut sisteminiz sindirim ve yokoluşun rutin işlerinden bir kopuk verecektir. Sindirim için kullanılmayan bu enerji, hastalık mücadelesine ve toksin eliminasyonuna yönlendirilir. Yani temel olarak mutfağı kapatıyorsunuz; Ve aşçılar yapacak bir şey olmadığından ve özgür olduklarından, gidip evin önünü koruyorlar, davetsiz misafirleri öldürüyorlar!

Enerjik karışımlar
Smoothies, vücudunuzu tazelemek için sağlıklı ve lezzetli bir yoldur. Vücuda iyi kompleks karbonhidratlar veren, birkaç saat boyunca canlanmaya ve canlanmaya devam eden ilginç bir karışımdır. Bunu hazırlamak için sadece bir fincan kıyılmış mango, ½ su bardağı sade yoğurt, ½ bardak süt ve bir tane kepçe peynir altı suyu proteini alın. Harmanlayın ve yapın. Mango’daki C vitamini ve potasyum, beyin ve sinir sistemini korumaya yardımcı olur. Vücudunuza enerji vermek için deneyebileceğiniz çeşitli smoothie tarifleri vardır.

Fakir bir diyet planı izlerseniz, enerjik ve bolca alkol almayı düşünmeyin. Vücudunuzun beslenmeye ihtiyacı vardır, bu nedenle sağlıklı ve dengeli bir diyet uygulamak zorunda kalmanız gerekir. Ayrıca her gün iki litreden fazla su içmeyi unutmayın. Orta dereceli egzersiz ve kesme kafein alımı da yardımcı olacaktır.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: