Rimel Fırçası Nasıl Olmalı, Çeşitleri Nelerdir?rimel fırçasıMakyajın şüphesiz en göz alıcı noktası göz makyajıdır! İyi sürülmüş bir rimel göz makyajının en önemli noktasıdır. Bu yazımızda rimelleri tanıtıp, en kolay kullanabileceğiniz rimel fırçasını seçmenizde yardımcı olacağız!

Makyaj yaparken ten rengi, yüz şekli ve benzeri noktalarda hepimiz ayrılıyoruz ve buna göre ürünler seçiyoruz. Rimel konusunda da seçim yaparken kirpiklerin yapısı ve istenilen sonuca odaklanılmalı. Muhtemelen herkesin en kolay kullanacağı ve en etkili sonucu alacağı rimel fırçası farklıdır. Rimel fırçaları iki yapıda karşımıza çıkar. Bunlardan birincisi kıl yapıda olan fırçalar, ikincisi plastik yapıdaki fırçalardır.

Rimel fırçaları

Plastik yapıdaki rimel fırçaları

Bu rimel fırçası kirpikleri tek tek ayırma konusunda oldukça başarılıdır. Fakat maskaranın göz kapaklarınıza bulaşması konusunda esnek yapısı nedeniyle sıkıntı doğurabilir. Ayrıca sert fırça yapısı sebebiyle yanlışlıkla gözünüze sokmanız halinde canınızı oldukça acıtabilir ve gözün sulanmasına sebep olarak makyajınızı akıtabilir. Fakat dikkatli uygulandığında tek tek ayrılan kirpikler harika görünüm katacaktır!

Kıl yapıdaki rimel fırçaları

Kıl yapıdaki rimel fırçaları ise kirpiklere hacim verme konusunda daha başarılıdır. Her bir kirpiğe ulaşarak yoğun bakışlar elde etmeniz bu rimel fırçasıyla mümkün.

Şimdi ise fırçaları şekilleri bakımından inceleyelim…

Kalın kıllı rimel fırçaları

Kalın fırçalar bütün kirpiklere maksimum oranda rimeli ulaştırmayı başararak yoğun hacim verirler. İnce kıllı rimel fırçaları İnce kıl fırçalar maskaranın göz kapağına bulaşmaması adına biraz daha kolay kullanım sunar. Ayrıca alt kirpiklere de oldukça rahat uygulanabilir. Bu rimel fırçası uzun kıllar ve ince bir başlıkta olabilirken, kısa kıllar ve ince bir baş olarak da sunulabilir. Uzun kıllar kirpikleri daha çok birbirinden ayıracak,
kısa kıllar ise biraz daha yoğun bir maskara uygulama imkanı verecektir.

Kavisli kıl fırçalar

Bu maskara fırçaları eğimli yapısı ise kirpiklere kıvrım verme konusunda oldukça başarılıdır. Eğer bir rimelden en büyük beklentiniz kıvrım ise size yardımcı olacaktır.
Plastik fırçalar ince ve daha kalın yapıda sunulabilirler. Plastik fırça yapısı sayesinde kirpikleri tek tek ayırmak oldukça kolaydır ancak yapıları itibariyle çok fazla hacim vermezler. Ancak kalın bir yapıda plastik fırçalı maskara, tek tek ayırmasının yanı sıra biraz hacim de katacaklardır.

Günümüzde çok çeşitli maskara fırçaları ile karşılaşmaktayız. Konik şekilde fırçalar, ucu top şeklinde olanlar, helezon şeklinde olanlar, boğumlu fırçalar vb. Elbette bir anda nokta atışı yapmak mümkün değil. En kolay uygulayacağınız rimel çeşidini ve istediğiniz etkiyi elde edeceğiniz maskarayı deneyerek bulabilirsiniz. Renk konusunda da oldukça çeşitli seçenekler sunulmaktadır. siyah ve ultra siyah, kahverengi, yeşil, mavi, mor, sarı ve benzeri birçok rengi kozmetik mağazalarından temin etmeniz mümkün. Bunun yanı sıra suya dayanıklı ve suya dayanıksız yapılarıyla siz de kendinize en uygun rimeli seçebilirsiniz.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: