Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır?Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır?

Her kadın, makyaj yaparken farklı sonuçlar ortaya çıkarmak ister. Makyaj temel olarak yüzdeki kusurları örtmek için yapılır. Bugünkü yazımızda pürüzsüz cilt makyajının nasıl yapılacağını size anlatacağız. Siz de bu teknikleri uygulayarak kusursuz bir yüz güzelliğine sahip olabilirsiniz.

Makyaj yapmak için cildinizi uygun hale getirmek istiyorsanız nemlendirici kullanabilirsiniz. Cildinizi makyaj için yeterince nemlendirdiğinizden eminseniz makyaj yapmaya başlayabiliriz. İlk aşama olarak astar kapatıcıyı cildinize uygulayın. Eğer cildinizi nemlendirmediyseniz ve buna rağmen kapatıcı uyguluyorsanız, yüzdeki kırışıklıkları daha çok ortaya çıkarmış olursunuz. Bu yüzden nemlendirici sürmek, en önemli aşamalardan birisidir.

Ciltteki kusurları örtmek için en çok kullanan makyaj malzemelerinden bir tanesi de fondötenlerdir. Siz de kusursuz bir yüz güzelliğine sahip olmak istiyorsanız, fondöten kullanımı konusunda cömert olmanız gerekecek. Fondöten sürmeye başlamadan önce cildinizde birikmiş olan yağları, sabun ile yıkayarak güzelce temizleyin. Bu işlemleri yaparsanız yüzünüzdeki parlak görünüm ortadan kalkar.

Fondöten seçerken, fondötenin rengini ellerinizin üzerinde bakmamanız gerektiğini önceki yazılarımızda söylemiştik. Kendiniz için en uygun fondöten rengini seçtikten sonra, boyun bölgenize fondoteni uygulayın. Fondöteni yüzünüzde homojen bir şekilde dağıtmaya özen gösterin. Böylece pürüzsüz makyaja bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Fondöteni sürdükten sonra ilk aşama olarak parmaklarınızla dağıtmanız gerekiyor. Bu aşama, yüzdeki çizgilerin daha az görünmesine yardımcı olacaktır.

Sünger İle Eşitleyin

Parmaklarla dağıtılan fondötenin ardından sünger ile biriken fondöten fazlalığını alın. Beauty Blenderı nemlendirerek cildinize sürün ve fondötenin kalıp gibi görünmesini önleyin.

Fondöten uygulamanıza rağmen hâlâ yüzünüzdeki kusurlar yok olmadıysa,  sivilce gibi cilt problemleri için kapatıcı uygulayın. Kapatıcı kullanarak yüzünüzde kalan son kusurları da temizleyerek pürüzsüz makyajı tamamlamış olursunuz.

Yapmış olduğunuz makyajın kalıcı olmasını istiyorsanız pudra kullanarak bu makyajı yüzünüze sabitleyin.

Sitemize hergün eklenen yeni yazıları kaçırmamak için bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın. Siz de bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak pürüzsüz bir makyaj yapabilir ve bol özgüvenli günlere adım atabilirsiniz. Diğer makyaj ipuçlarına da bakmak istiyorsanız daha önceden yayınlamış olduğumuz yazıları okuyarak bilgi alabilirsiniz. Unutmayın doğru makyaj yapıldıktan sonra tüm kadınlar mükemmel olabilir.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: