Oje Nasıl Sürülmelidir?

Oje Nasıl Sürülmelidir?

Oje Nasıl Sürülmelidir?

Oje Nasıl Sürülmelidir?

Makyaj dediğimiz zaman insanların aklına hemen yüz güzelliği geliyor. Fakat şunu unutmayın ki makyaj sadece yüzde uygulanmıyor. Vücudumuz bir bütündür. Makyaj yaparken de bu bütünü korumamız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Kadınlarda en çok dikkat edilen bölge yüz bölgesi olsa da, bir o kadar dikkat çeken bölge de ellerdir. Ellere uygulanabilecek en güzel makyaj yöntemi ise sürmektir. Bugünkü yazımızda oje sürmek hakkında bilgiler verecek ve nasıl başarılı bir şekilde oje sürüleceği hakkında konuşacağız.

Makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken bazı noktaların olduğunu biliyoruz. Aynı kurallar oje yaparken de geçerlidir. Ojeyi sürmenin de kendine özgü bazı teknikleri vardır.

doğru bakım yapmak istiyorsak, öncelikle el ve ayak tırnaklarının temiz olmasına özen göstermeliyiz. Ojeyi sürdükten sonra pürüzsüz bir görünüm istiyorsanız, ojeyi sürmeye başlamadan önce zeminin temiz olduğundan emin olmalısınız.

Ojeyi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kullandığınız malzemelerdir. Piyasadaki makyaj malzemelerinin kalitesi birbirinden farklıdır. Eğer siz de kaliteli ojeler almak istiyorsanız, ojenin içerisinde metal bir top olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bu metal top sayesinde siz oje kutusunu sağladığınız zaman tüm karışım homojen bir şekilde dağılım gösterir. Sonuçlardan memnun kalmak istiyorsanız kullanmaya başlamadan önce ojenin kutusunu iyice karıştırın.

Siz de değişik teknikler denemekten zevk alan biriyseniz, uygun makyaj fırçaları ile ojeyi sürmeyi de deneyebilirsiniz.

Ojeyi sürdüğünüz tırnak hava almazsa, zaman içinde sararma ve güçsüzleşme başlar. Bu yüzden, istediğiniz tekniği kullanın fakat besleyici ve korucu solüsyonları uygulamayı da ihmal etmeyin. Unutmayın amaç sadece tırnak boyamak değildir.

Yarım Ay Şekilli Oje Nasıl Sürülür : Bu teknik için ihtiyacınız olan tek şey, yarım ay şeklinde kesilmiş bir banttır. Bu mantı yapıştırarak oje sürerseniz, oldukça hoş bir görüntü olacaktır.
Benekli Tırnaklar : Herhangi bir tek tokayı ikiye ayırın. Ojeden bir miktar tokanın üstüne alın ve tırnaklarınızın üzerine benekler oluşturun. Bu yöntemi kullanarak da etkileyici bir oje yapmış olacaksınız.

Sitemize her gün eklenen yeni yazıları kaçırmamak için bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.