Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

kuru-sampuan-nedirKuru Şampuan Nedir?

Son yıllarda ismini sıkça duymaya başladığımız kuru şampuan; hacim kazandırıcı ve saç derisinde meydana gelen yağlanmaya karşı etkili bir formül içerir. Çoğu Avrupa ülkesinde uzunca bir süredir kullanılan bu kozmetik ürünü, Türkiye’de hızla yayılarak büyük ilgi görmeye başladı.

Kuru şampuanlar ilk etapta köpek bakımı amacı ile kullanılmış bir bakım aracıdır. Sıklıkla köpek yıkamak, köpeklerin derilerine zarar vermesinden dolayı kuru şampuanlar ortaya çıkmıştı. Köpekler için kullanılan kuru şampuanlar daha sonradan insanlar için kullanıma uygun hale getirilerek piyasaya sürülmüştür. Kuru şampuanlar, saç yıkamasına ihtiyaç duyulmadan 1 dakika içerisinde sonuç veren mucizevi bir araçtır. Kısaca kuru şampuan; yağlanmış saçlarınız için bir kurtarıcıdır. Yağlı saçlarınızı yıkamaya üşeniyorsanız ya da o an yıkamanız imkansız ise, kuru şampuan sayesinde 1 dakika içerisinde saçlarınızı yağlardan arındırarak doğal ve hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

İlk Aşama

Kuru şampuanı hareketli resimde olduğu gibi, saç derinizden 15 cm mesafe bırakarak sıkılması gerekir.

İkinci Aşama

Kuru şampuan sıkıldıktan sonra saç yüzeyinde beyaz toz kalıntıları oluşabilir. Bunun sebebi ise; kuru şampuanlar pudra içeren bir üründür ve bu nedenle tortulanmalara neden olabilmektedir. Bunları çözülebilir hale gelmesi için, parmaklarınızdan yardım alarak saç tellerinizin iyice şampuanlanmasını sağlayın.

Üçüncü Aşama

Bir tarak yardımıyla saçlarınızı iyice tarayın. Saçlarınızı taramak, saç diplerine şampuanı yedirmek için etkili bir yöntemdir.

Tüm aşamaları tamamladığınıza göre artık saçlarınız son derece canlı ve hacim kazanmış bir yapıda. Üstelik kuru şampuan kullanımı sonrasında saçlarınızı çok güçlü olmayacak şekilde fön makinesi kullanarak şekil verebilirsiniz. Ancak bu işlem sonrasında çok kısa olacak şekilde tekrardan aynı işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir.

Kozmetik ürünleri satan yerlerde, kuru şampuanlar için çok fazla sayıda seçenek bulunmaktadır. Fiyatları genellikle 10 TL ile 50 TL arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.