Kırmızı Lalelerin AnlamıKırmızı laleler kırmızı gül kadar sembolik anlamlara sahiptir. Kırmızı lalelerin önemini bilmek istiyorsanız, daha fazla bilgi için aşağıdaki makaleyi okuyun.

Laleler dünyanın en güzel çiçeklerinden biridir. Kırmızı, pembe, mor, sarı, beyaz, yeşil, vb. Gibi çeşitli renklerde bulunurlar. Bu güzel çiçekler çoğunlukla Avrupa, Afrika kıtalarında bulunur; ve Çin’in bazı bölgelerinde. İlginç bir şekilde, ilk başta Persler ve Türkiye’ye ait olan laleler, 16. yüzyılda Avrupa’ya getirildi. İnsan tarafından bilinen çiçeklerin çoğu ile ilişkili belirli anlamları ve sembolizm olduğunu bilmelisiniz. Örneğin, kırmızı gül aşk, romantizm, bağlılık vb. için sonsuza dek bilinir. Aynı şekilde, lale ile ilgili birkaç sembolizm ve anlamlar vardır. Detaylara bir bakalım.

Kırmızı Lale Çiçek Anlamı ve Sembolizm

Yukarıda bahsedildiği gibi, laleler farklı renklerde bulunur ve her bir lale rengi ile ilişkili farklı anlamlar vardır. Örneğin beyaz lale saflık ve masumiyet anlamına gelir. Aynı zamanda Bağışlama beyaz bir lalenin anlamlarından biridir. İkincisi, mor lale telif hakkı anlamına gelir. Öte yandan neşe, parlaklık, vb. Sarı lale anlamlarından bazılarıdır. Ancak, tüm farklı renkli laleler arasında en çekici ve sevilenlerden biri kırmızı lale.

Kırmızı gül gibi, kırmızı lale de sevgi ile ilişkilidir. Bu nedenle, kırmızı laleler, sonsuz aşk, ölümsüz aşk, mükemmel aşk, gerçek aşk, vb anlamına gelir. Kırmızı laleyi aşkın sembolü yapmak için belki de çok ilginç efsaneler vardır. Ferhat adında bir genç varmış, bir gün, Şirin adında güzel bir genç prenses görmüş, Genç ona aşık olmuş Ancak, sevgisini ifade etmeden önce, onun ölüm haberini aldı. Genç acılar içinde kendini öldürür ve kanının düştüğü yerde kırmızı laleler büyüdü. 

Efsanenin başka bir versiyonuna göre, Ferhat Şirine karşı aşk besler; Ancak, aşkına karşılık almaz. Bu nedenle, kederli genç Ferhat kendini öldürür ve damlalarının kırmızı laleye dönüştüğü varsayılır. Kırmızı laleler aynı zamanda kişinin inancını ya da karşı konulamaz sevgiyi sembolize eder.


Hollanda’nın yerlileri ve Avrupa’nın diğer bölgeleri arasındaki kırmızı lalelerin sembolik anlamı, kişinin “sevgiyle ateşte” olmasıdır. Sevgiye inanırsanız ve sevginizi sevdiğinize haykırmak, kendinizi sevdirmek isterseniz, ona kırmızı lale ya da kırmızı lale buketi hediye edebilirsiniz. Özellikle, bu çiçek 11. yıl dönümü ile ilişkilidir ve fırsat için mükemmel bir hediye olabilir. Tek bir lale, bir buket ya da saksı içinde kırmızı lale bitkisi uzun süreli sevgi, şefkat ve tutkunun simgesidir.


Feng shui’ye göre, evde kırmızı lale bulundurmak şöhreti kazandırabilir veya kişinin gücünü hızla kazanmak için gücünü artırabilir. Bu çiçekler aynı zamanda zenginlik için ve serveti sevgiyle birlikte getirdiğine inanılır. Öte yandan, kırmızı lale dövmeleri de harika sembolizmi için genellikle kadınlar arasında oldukça popülerdir. Kırmızı lale dövme tasarımları küçük ve güzel olduğu için, vücudun herhangi bir yerinde dövme yapılabilir.
Sonuç olarak, kırmızı lalelerin anlam ve sembolizminin kırmızı güllerinkine benzediğini söyleyebiliriz. Her iki çiçek de aşk ve romantizm içindir. Öyleyse, birisine olan sevginizi ilan etmek üzereyseniz, her zamanki kırmızı güllerden ve benzersiz kırmızı lale tercih edin. İyi şanslar!


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: