Kırılan Ruj Nasıl Tamir Edilir?Rujum kırıldı diye çöp oldu sanma. Rujunu onar, kullanmaya devam et. 🙂 Sizler için araştırdıkve çözümünü bulduk!

kırılan ruj nasıl tamir edilirKırılan Ruj Nasıl Eski Şekline Getirilir?

Belki de hemen hemen tüm hanımların başına gelen bir olaydır rujun kırılması. Bazen dikkatsizlik sonucu, bazen rujun fazlaca yumuşaması sebebiyle ruj kırılabilir. Sizlerin de bu can sıkıcı olay başınıza geldiyse rujunuzu çöpe atmayıp bahsedeceğimiz yöntemi uygulamanızda fayda var.

Öncelikle kırılan ruj parçasını temiz bir poşetin (buzdolabı poşetleri bu iş için ideal) içine elinizi değdirmeden (hijyen sebebiyle) alın. Bunun için bi elinize lateks eldiven giyin veya hijyenik başka eldivenlerden de olabilir. Bu kırık parçayı on dakika civarı buzlukta tutun.

Daha sonra rujun kendi kabında kalan kısmını çevirerek görünür konuma getirin. Rujun ambalajında kalan bu kısmı çakmakla çok hafif eritin ve buzluktan çıkardığınız ruj parçasını üzerine yapıştırın ve biraz bu şekilde tutun. Rujunuza nazik davranın ki yeniden ayrılmasın. 2-3 dk bekledikten sonra rujunuzu tekrar buzluğa koyup en az yarım saat kadar bekletin. Kontrol edip iyice donduğundan emin olduktan sonra rujunuzu kullanabilirsiniz.

Ya da..

Diğer bir yöntem ise rujunuzu tamamen eritip boş minik bir kaba koymaktır. Bu tarz minik kaplar kozmetik satan yerlerde rahatlıkla bulunabilir. Eğer evinizde bölmeli ilaç kutularından varsa ona da koyabilirsiniz.

Eğer rujunuz büyük ölçüde kullanılmış ise kendi ambalajına bile tekrardan döküp kullanabilirsiniz.

Bunun için gerekli malzemeler;

» Metal kepçe veya cezve de olabilir.

» Kürdan

» Mum

» Ve yukarıda bahsettiğimiz, rujunuzu aktaracağınız kap

Yapılışı

Rujunuzun kırılan parçasını ve ambalajında kalan kısmını kürdanla sıyırıp kepçe veya cezve içerisine alın. Daha sonra mumunuzu yakın ve kepçe veya cezveyi mum ateşine yaklaştırıp, kürdanla karıştırarak erimesini sağlayın.

Yalnız bu işlemi arada geri çekerek yani uzun süre ateşte tutmadan kontrollü bir biçimde yapın ki ruju yakmayın! Ruj eridikten sonra onu koyacağınız kaba boşaltın. Bunu biraz hızlı yapmanız rujun donmaması adına önemlidir. Sonrasında bir saat civarı buzdolabında bekletin ve kullanıma hazır! Rujunuzu uygularken ruj fırçalarından
faydalanabilirsiniz.

Eğer rujunuzu tekrar kendi ambalajına boşaltacaksanız, ruj ambalajını sonuna kadar kapatın. Yani rujunuzu normalde kullanırken çevirdikten sonra kapağını kapatırsınız ya o şekilde en dibe indirin.

Sonra eriyen rujunuzu alabildiği kadar rujun ambalajına boşaltın. Eğer artan kısım olursa minik bir kaba da onu boşaltın. Ruj donuncaya” kadar dik bir biçimde tutun. Daha sonra buzlukta da bu şekilde yarım saat bekletin. Evet, rujunuz sonunda kullanıma hazır.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: