Hamilelikte Giyinmenin 6 Püf NoktasıHamilelikte Giyinmenin 6 Püf Noktası

Hamileliğin ilk zamanlarında, karnımız büyümeden önce her şey güllük gülistanlık devam eder. Karnımızın büyümesiyle beraber ne giyersek giyelim bir türlü güzel görünmediği düşüncesine kapılırız. Durum böyle olunca da hamilelik için kıyafet arayışları içerisine gireriz. Hamilelikte giyilen hamilelik kıyafetleri, görsel açıdan pek iç açıcı olmaz. Durum böyle olunca bir takım özelliklere dikkat ederek, hamilelik döneminde güzel ve ilgi çekici görünmeye devam edebiliriz. Tabi bunların yanı sıra en önemlisi bebeğinizi koruyacak giyim seçiminde bulunmanız…

Aşağıda sizler için 6 farklı giyim ipuçları verilmiştir. Bunlara uymanız sonucunda kendinizi her zaman ki gibi ilgi çekici bulmaya devam edebileceğinizi düşünüyoruz!

hamilelikte-giyim-1

1. Hamilelikte Etek Tercihi

Eğer kış mevsimleri içerisinde hamileyseniz ve etek giymek sizin için önemli bir giyim seçimi ise, resimde gördüğünüz gibi inceden kalına doğru giden hafif kabartmalı etek tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda giyim tercihinde bulunurken bebeğinizin de sağlığını düşünmeniz gerektiğinden tayt giyerek kendinizi ve bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olabilirsiniz. Giyeceğiniz eteklerde elastik bel tercihinde bulunmalısınız. Diğer beller karın bölgesini sıkarak bebeğe zarar verebilmektedir.

hamilelikte-giyim-2

2. Hamilelikte Sutyen Tercihi

Sutyen seçimi hamilelikte önemli konulardan biri olarak nitelendirilebilir. Sürekli büyüme evresi gösteren göğüsler için sık sık sutyen tercihinde bulunmak kimi zaman sinir bozucu bir hal alabilmekte. Kendiniz için doğru bir sutyen tercihinde bulunmak ruh halinizi olduğunca keyifli hale sokacaktır. Sutyen seçimi yaparken dokusu yumuşak ve elastik sutyen tercihinde bulunmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bu tercihinizin emzirme döneminizde de oldukça yardımcı olacaktır.
hamilelikte-giyim-33. Hamilelikte Pantolon Tercihi

Hamilelik dönemi içerisinde dar pantolon tercihlerinde bulunmak pek doğru olmayabilir. Hamilelik döneminde bel bölgesi geniş olan pantolonları tercih etmeniz daha yararlıdır. Resimde göstermiş olduğumuz pantolonlar dar olmakla beraber bel kısmı geniş ve bel bölgesini destekleyen bir yapısı bulunmaktadır. Bu tip tercihlerde bulunmanız yararlı olabilir.

hamilelikte-giyim-4

4. Hamilelikte Üst Giyim Tercihi

Hamilelik döneminde giyim tercihinizi bol bir yapıya sahip triko kazaklardan kullanabilirsiniz. Göğüslerin hamilelikte büyümesiyle beraber dekolteye sahip giysiler giymek pek doğru bir tercih olmayabilir. Bu yüzden dolayı triko kazak ya da benzeri kıyafetler giymek sizin rahat etmenize yardımcı olacaktır.

hamilelikte-giyim-5

5. Hamilelikte Ayakkabı Tercihi

Resimde görmüş olduğunuz, klasik olarak nitelendirilen bu topuk ayakkabılar hamilelikte de rahat etmenize yardımcı oluyor. Hamilelik esnasında giydiğiniz bu topuklu ayakkabılar, diğer topuklu ayakkabılara göre fazla taşma yapmadan sizi rahat ettirebiliyor.
hamilelikte-giyim-6
6. Hamilelikte Elbise Seçimi

Eğer konfor sizin için önemli ise, hamileliğinizde bu tip elbiseleri tercih edebilirsiniz. Göğüs dekoltesi olmayan ve uzun bir yapıya sahip bu elbiseler hamilelikte en çok tercih edilen elbise çeşitlerinden birisidir. Bu elbise sayesinde, etek bölümünün genişliği sayesinde vücudunuzu bir orantı içerisine sokarak karnınızın çok büyük görünmesini engelleyecektir.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: