Güney Amerika’daki En İyi ve En Popüler Üniversiteleramerikadaki en iyi üniversitelerGüney Amerika’daki en iyi üniversitelerin listesini yapmak kolay olmayacak. Bu kıta da öğrencilerine yüksek eğitim standartları ve eğitimi vermek üzere özel olarak inşa edilmiş 1000’den fazla en son teknoloji kullanan üniversiteler bulabilirsiniz.

Güney Amerika ya da Latin Amerika, bilindiği üzere, Amerika’nın güney kıtasıdır. Coğrafi olarak batı yarımkürede bulunur, ancak büyük bölümü güney yarımkürede bulunur. Batıda, Pasifik Okyanusu ile çevrilidir; Kuzey Amerika ve Atlantik okyanusu Latin dünyasını doğudan ve kuzeyden sınırlar. Karayip denizi, Güney Amerika’nın kuzeybatısındadır. Zengin ve çeşitli bir konuma sahip olan Güney Amerika sadece harika turistik mekanlara sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda batı yarı küresinin en iyi eğitim kurumlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Güney Amerika’da gittikçe daha fazla sayıda ülke ekonomik ilerlemeye doğru ilerliyorken, dünyanın birçok öğrencisi dünya standartlarındaki eğitim tesislerinden yararlanmaktadır.

En İyi Güney Amerika Üniversiteleri

Günümüzde en popüler eğitim alanı araştırmadır. Araştırma olmadan, hiçbir şey olmazdı ve dünya bir durgunluk haline gelirdi. Parlak zihinler araştırmayı, anlamayı ve sonuca ulaşmayı sever. Bu dünyada kendi markalarını yapmak isteyen öğrenciler için, Sao Paulo Üniversitesi’ni tercih etmenizi öneriyorum .. Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralaması (ARWU) tarafından Güney Amerika’nın en iyi üniversitesi olarak seçilmiştir. Dünyanın en iyi üniversiteler listesinde, Güney Amerika’dan en az dokuz isim var. Sao Paulo Üniversitesi, 2003 yılından beri Güney Amerika’nın en iyi üniversitesidir ve hala bu prestijli ayrımı elinde tutmaktadır. Aynı zamanda araştırma kariyer yapmak isteyen öğrenciler için en iyi devlet üniversitelerinden biridir. Üniversite 1934 yılında başlatılmış ve 7 kampüsü vardır ve bunlardan 4 tanesi Sao Paulo’nun kendisinde bulunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler için çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Güney Amerika Üniversiteleri

Şili Universitesi (Şili Üniversitesi): 1842 yılında kurulan Şili Üniversitesi halen ülkenin en büyük ve en prestijli üniversitesidir. Tıp, İlahiyat, Siyaset Bilimi, Beşeri Bilimler ve Felsefe, Biyoloji, Tıp, Matematik Bilimi, Güzel Sanatlar ve Ziraat ve Veterinerlik alanlarında dersler vermektedir.

Universidad de Buenos Aires (Buenos Aires Üniversitesi): Buenos Aires Üniversitesi, 1821 yılında Cumhurbaşkanı Bernardino Rivadavia tarafından kuruldu ve o zamandan beri üniversite kaliteli eğitim kurmada öncü oldu ve geçtiğimiz yıllarda ulusun en iyi eğitim kurumlarından biri haline geldi. Öğrenciler Tıp, Mimarlık, Sosyal Bilimler, Diş Hekimliği, Güzel Sanatlar, Sanatlar, Yönetim ve İş, Tarım ve Hukuk alanlarında sunulan lisans ve yüksek lisans derslerine kayıt yaptırabilirler.

Universidade Federal de Santa Catarina (Santa Catarina Federal Üniversitesi): Santa Catarina Federal Üniversitesi, Brezilya’nın güney kesiminde bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 1960 yılında ülkedeki eğitim kalitesini artırmak için hükümet tarafından başlatılmıştır. Günümüzde Latin Amerika’nın en iyi 4. üniversitesi arasında yer almaktadır ve mühendislik okulları için küresel olarak bilinmektedir. Üniversite, Hukuk, Ekonomi, Tıp, Diş Hekimliği, Elektrik Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Güzel Sanatlar ve Farmakoloji alanlarında çeşitli lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

Universidad Nacional de Colombia (Kolombiya Ulusal Üniversitesi): 1867’de Kolombiya hükümeti tarafından kurulan bu üniversite şu anda ülkenin en büyük ve en önemli eğitim kurumudur. Bu üniversite, 2005 yılında bilimsel makale sayısını en fazla üretme özelliğini elinde tutmaktadır. Üniversitenin 20 okulu vardır ve Tıp, Diş Hekimliği, Ekonomik Bilimler, Siyaset Bilimi, Hemşirelik ve Hayvan Yönetimi alanlarında çeşitli lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

Universidade Estadual de Campinas (Campinas Üniversitesi): 1966 yılında kurulan Campinas Üniversitesi, Brezilya bölgesindeki eğitim standartlarını yükseltmek amacıyla kurulmuştur. Üniversite, ülkedeki en verimli araştırma merkezleri olarak görülüyor. Campinas Üniversitesi, Latin Amerika’nın en iyi ikinci üniversitesi olarak kabul ediliyor ve dünyanın 177 en iyi üniversitesi olarak karşımıza çıkıyor. Tıp, Hemşirelik, Konuşma Terapisi, Kimya, Fizik, Matematik, Mühendislik, Coğrafya, Jeoloji, Sanat, Müzik, Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanlarında lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

Pontifícia Universidade Católica do Rio de Janeiro (Rio de Janeiro’nun Papalık Katolik Üniversitesi): Üniversite 1941 yılında Brezilya gençlerinin hümanistik değerlerin önemini anlamalarını sağlamak için kuruldu. Bugün, ülkedeki en iyi özel üniversite olarak kabul ediliyor ve Bilgisayar Bilimleri, Hukuk, Ekonomi, İşletme, Yönetim ve Mühendislik konularındaki programlarıyla dünya çapında beğeniliyor.

Pontificia Universidad Católica de Chile (Katolik Üniversitesi): Üniversite, hukuk ve tıp gibi geleneksel alanlar için en iyi mesleki eğitim sunmak amacıyla 1888 yılında kurulmuştur. Papalık üniversitesi olduğu için Vatikan ile yakın ilişkileri var. Şili’nin en eski ve ünlü üniversitelerinden biridir ve hukuk bürosu Latin Amerika’nın 1 numaralı sıralamasında yer almaktadır. Üniversite, Mühendislik, Tıp, Güzel Sanatlar, Mimarlık, Sanat, Edebiyat, Biyoloji, Fizyoloji, Tarih, Kimya ve İlahiyat alanlarında kurslar sunmaktadır.

Universidad Mayor Real y Pontificia San Francisco Xavier (Saint Francis Xavier’in Kraliyet Üniversitesi): Güney Amerika’nın en eski üniversitelerinden biri olan bu devlet üniversitesi, 1624 yılında İspanyol Kral Philip IV tarafından kurulmuştur. Bazı kayıtlar ayrıca bu üniversitenin Harvard’dan bile yaşlı olduğunu söylüyor. Üniversite, dünya çapında beğenilen hukuk programlarıyla tanınır ve Edebiyat, Tıp, Mühendislik, Güzel Sanatlar, Hemşirelik ve Sosyal Bilimler alanlarında çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.Universidad Del Pacifico (Pasifik Üniversitesi): Pasifik Üniversitesi, özel bir üniversitedir ve Ekvator’daki iş uygulamalarını iyileştirmek için kurulmuştur. Ekvator’un soyu tükenmiş iş kültürünü kurtaracak bir kurum yaratma fikri 1992’de tasarlandı. Üniversite, öğrencilere basit ama etkin iş metotları öğretmek konusunda uzmanlaşmış ve Ekonomi, Bilim, Teknoloji, Turizm, Hukuk, Diller ve Spor alanlarında yüksek lisans ve lisans dersleri veriyor.

Universidad Central de Venezuela (Venezuela Merkez Üniversitesi): Ülkenin en eski üniversitesidir ve ana üniversite kampüsü 2000 yılında UNESCO tarafından bir dünya mirası alanı ilan edilmiştir. Kayıtlar, üniversitenin ülkedeki eğitim trendinin öncülüğünü yapmak amacıyla 1620 yılında tasarlandığını göstermektedir. Çok bağbozumu olduğu için, üniversite de ülkenin önemli tarihi olaylarına tanık oldu. Kurum, Hukuk, Biyoloji, Sosyal Bilimler, Tıp, Mühendislik, Hemşirelik, Yönetim ve Bilgisayar Bilimleri alanında lisans ve yüksek lisans dersler vermektedir.

Küresel çapta tanınmış bu tür üniversitelere kabulü sağlamak için, insanlar giriş sınavlarını üstlenmek zorundalar ve yalnızca en parlak ve en yüksek skorcular tercih ediliyor. Bu üniversiteler ayrıca çeşitli burslar sunmakta ve dünya çapında büyük üniversitelerle bağ kurmaktadır. Daha fazla ayrıntı arayan öğrencilerin bu üniversitelerin idari birimi ile iletişime geçmeleri rica olunur.One Response
  1. 9 Kasım 2017

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: