Etkili Doğal Yöntem; Papatya Suyu İle Saç Rengi AçmaGeçmişten günümüze kadar en sık kullanılan doğal saç açma yöntemleri arasında yer alan papatya suyu hakkında hazırladığımız detaylı bilgilendirme yazısını mutlaka okumalısınız!papatya suyu

Papatya suyu ile saç rengini açma

Papatya suyu bilinen en eski ve etkili yöntemlerden biridir. Doğal saç rengi açma hakkında bilinen en eski yöntem papatya suyuyla yapılandır. Saç yoğunluğuna göre bir miktar suyun içine aynı oranda papatya katılarak kaynatılır. Yaklaşık 10 dk. kaynattıktan sonra ılık olması için beklenir ve süzüldükten sonra saçlara sürülür. Açmak istediğiniz kısımlara veya tamamına sürebilirsiniz. Papatya suyunu uygulama kolaylığı açısından spreyli bir şişeye koyabilirsiniz.

Ayrıca bu spreyi dilerseniz plaj çantanıza koyup sık sık yenileyerek etkili sonuç alabilirsiniz. Papatya suyunu kuru saçlara uygulamanız saçlarınıza daha iyi tutunmasını sağlayacaktır. Ancak dilerseniz nemli saçlara da uygulayabilirsiniz. Papatya suyunu uyguladıktan sonra güneşe çıkıp saçlarınızın kurumasını beklemelisiniz. Eğer bu uygulama kışın yapılacaksa fön makinesi ısısından da faydalanılabilir. Fakat güneş ışığı daha etkili sonuç yaratacaktır.

Papatya suyu saçınızda kuruduktan sonra saçlarınızı yıkamalısınız. Papatya suyunu uyguladığınız dönemlerde saç uçlarında biraz kuruma yapabilir. Bunun önüne geçmek için saç kremleri veya yağ bakımlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca yıpranma olmaması adına bu yöntemi 2-3 gün arayla uygulamanızda fayda vardır.

Papatya suyu ile saçlarınız bir iki ton açılacaktır. Yani boyayla yapılmış gibi sapsarı saçlar beklememelisiniz. Saçlarda doğal sarımsı ışıltılar bırakacaktır. Saçlarınız açıldıktan sonra kullanmayı bırakmanız en doğrusu olacaktır çünkü daha fazla açılması mümkün olmaz.

papatyanın yanısıra pek bilinmeyen ”ravent” bitkisi ile de saçlarınızı papatya suyu yöntemindeki adımları takip ederek açabilirsiniz.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: