Elseve Mucizevi Yağ ve Pantene Keratin Saç Bakım Yağı İncelemesiElseve ve Pantene isimli markalar tarafından üretilen saç bakım yağlarını kullanarak inceledik ve değerli okurlarımız için paylaştık..

Son zamanlarda saç bakım yağları oldukça revaçta. Özellikle elseve mucizevi yağın piyasaya sürülmesi ile saç yağlarına olan ilgi artmış bulunmakta. Kuru yağ teknolojisi ile üretilen bu saç bakım yağları saçta kesinlikle yağlı his bırakmıyor. Saçların tarama vb nedenlerle kırılmasını engelliyor.

Ayrıca kolay tarama sağladığı için koparak dökülmeleri engellemeye yarıyorlar. İçerikleri ve vaatleri markasına göre ufak değişiklikler gösterse de genel anlamda hepsi aynı görevi yapıyor.

Siz de saç yapınıza ve bütçenize göre çeşitli seçenekler içinden kendinize en uygun olanı kullanabilirsiniz. Bu yazımızda biz elseve ve pantene markalarına ait saç bakım yağlarını inceleyeceğiz.

Elseve Mucizevi Saç Bakım Yağı (onarıcı)

Elseve Mucizevi Saç Bakım Yağı (onarıcı)

Elseve Mucizevi Saç Bakım Yağı (onarıcı)

Elseve mucizevi yağ oldukça hafif formülü ile kesinlikle saçlarda ağırlık bırakmıyor. Mor kapaklı onarıcı olan çeşidi klasik sarı kapaklı ile aynı görevi görüyor. Ben aralarında bir fark görmedim. İkisi de saçların taranmasını oldukça kolaylaştırıyor ve fönün ısısına karşı koruma sağlıyor. Elseve mucizevi yağın farklı kullanım şekilleri mavcut. Şişenin arkasında da yazdığı üzere 3 farklı şekilde kullanılabilir:

  • Duştan önce tüm saça uygulayıp bir süre bekletip yıkayarak,
  • Duştan sonra ıslak saç uçlarına uygulayarak,
  • Saçlar kuruduktan sonra daha parlak bir görünüm vermek ve elektriklenmeyi azaltmak için kuru saçlara uygulayarak kullanabilirsiniz.

Ben sadece duş sonrası 1-2 pompa kadar avucuma sıkıp ovuşturduktan sonra ıslak saç uc ve boylarına uyguluyorum. Bazen kuru saçlara da elektriklenmeyi azaltmak için kullanıyorum. Beklentim ise bir miktar saçlarımdaki elektriklenmeyi alması ve fön ısısından az da olsa koruması. Ayrıca tararken kolaylık sağlaması. Bu beklentilerimi büyük ölçüde yerine getiriyor. Fakat saç elektriklenmesi konusunda geçici bir etki sağlıyor.

Yalnız belirtmeliyim ki saçlarım aşırı elektriklenen bir yapıya sahip, ince telli ve sık dalgalı. Sizin de beklentileriniz kolay taransın ve yıpranmalara karşı korusun şeklindeyse elseve mucizevi saç bakım yağına tereddütsüz bir şans verebilirsiniz. Ayrıca tekrar belirtmeliyim ki saçlarda ağırlaştırmayla kesinlikle karşılaşmadım. Tabi fazla kullanımda ağırlaşma yapması muhtemel. Ayrıca kokusu çok güzel fakat saçta kalıcılığı fazla uzun değil.

Pantene Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı

Pantene Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı

Pantene Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı

Pantene’in bakım yağını, elseve mucizevi yağa göre çok az daha yoğun buldum. İçeriğindeki keratin ve E vitamini sayesinde saçları şekillendirme hasarına karşı koruduğu ve saçlarda onarım yaptığı vaat ediliyor. Onarım konusunda açıkçası bir etkisini görmedim ki bu durum elsevede de aynı. Çünkü kırık saçın onarılması mümkün değildir. Sadece yıpranmalar bu tarz yağ ve serumlarla gizlenebilir.

 Ancak koruyuculuk görevi ikisi için de geçerli. Bu tarz yağlar saçları büyük ölçüde yıpranmadan koruyor.
Pantene’in onarıcı ve koruyucu etkili saç bakım yağını elseve mucizevi yağa göre daha çok beğendim. Elektriklenme konusunda saçlarımda daha başarılı oldu. Ayrıca bu yağı kullandıktan sonra saçlarımda hafif bir düzleşme oluyor. İçeriğinde bulunan keratinden dolayı olsa gerek. Daha pürüzsüz bir his bırakıyor. Ama elseve’e göre sanki çok hafif bir ağırlık yaratma söz konusu. Ancak bu da kararında kullanılarak bertaraf edilebilir. Bu arada ağırlıktan bahsetmişken saçlarımın ince telli olduğunu tekrar vurgulamalıyım. Koku olarak pantene de oldukça güzel ancak elseve daha hoşuma giden bir kokuya sahip.

Kısacası sizlerde saçlarınızı şekillendiriyor, en azından fönle kurutuyorsanız. Tararken yıpranmasını istemiyorsanız ve saçlarınızı daha bakımlı görmek istiyorsanız bu tarz yağları deneyebilirsiniz.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: