Defne Sabununun Faydaları Nelerdir?Doğal olana duyulan özlemin artmasıyla piyasada birçok ürün gibi sabunlar da yerini aldı. Sentetik kimyasalların yoğun kullanıldığı sabunlar, şampuanlar görünümleri ve kokularıyla cezbetse de artık iyi biliyoruz ki vücutta uzun vadede olumsuz sonuçlar
doğurabiliyorlar. Bu sebeple kimyasal oranı minimum, doğal içerikler barındıran ürünler kullanmak oldukça önemli. Fakat doğal olarak satılan sabunlar da her zaman o kadar masum içeriğe sahip olmayabiliyor. İçeriğinde gerçekten o bitkinin özünün kullanılıp kullanılmadığı fayda alabilmek adına önem arz etmekte. Bu sebeple aldığınız sabunun güvenilir doğal üretim yapan yerlerden olmasına özen göstermelisiniz.

Doğal sabunların başında gelen defne sabunu eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Bu makalemizde faydaları ve hoş kokusuyla oldukça revaçta olan defne sabunu hakkında size bilgiler sunacağız.

defne sabunuİşte Defne Sabunun Faydaları:

» Bebeklerde çok sık yaşanan pişik oluşumunun önüne geçmektedir.

» Derinin tahriş olmasını engeller, egzamatik deriyi yatıştırır ve deride meydana gelen yaraları iyileşmesini hızlandırır.

» Gözenekleri arındırarak ciltte siyah nokta oluşumunu önler ve sivilcelerin yok olmasını sağlar.

» Deriye yerleşen mantarları öldürür ve oluşmasına engel olur.

» Saç derisinde oluşan yaraları iyileştirir ve oluşmasını engelleyerek saç sağlığını korumaya fayda sağlar.

» Saçları kuvvetlendirerek dökülmelerin önüne geçer.

» Varisleri rahatlatmaya yardımcıdır.

» Kuru cildin daha fazla nem kaybetmesini önler.

» Erkekler tıraş köpüğü niyetine defne sabunu kullanabilirler.

» Defne sabununun ferah kokusunu daima hissetmek için çamaşırlarınızın arasına, çekmece içlerine ve dolaplarınıza yerleştirebilirsiniz.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır ?

Aldığınız defne sabununun saf zeytinyağı ile yapılmış olmasına ve içeriğinde doğal defne özünün bulunduğuna emin olmalısınız. Aksi halde defne sabunu diye aldığınız sabundan fayda sağlayamazsınız. Bu nedenle defne sabununu temin ettiğiniz yerin muhakkak güvenilir bir yer olduğuna, doğal içerikler kullanıldığına dikkat etmelisiniz.

» Cildinize banyoda veya günlük olarak yüzünüze uygulayacağınız defne sabununu dairesel hareketlerle yedirip iyice durulayınız.

» Sabunu saklarken hijyenik bir ortamda tutmaya özen göstermelisiniz. Hatta temiz kuru bir bez içerisinde saklamanızda fayda vardır.

» Kısa zamanda mucize yaratması imkansızdır. Bu sebeple defne sabununu düzenli olarak kullanmalısınız.

» Özellikle saçlarınız için kullanıyor iseniz en az bir ay kadar her yıkamada sadece defne sabunu kullanmalısınız. Saç uçlarına ise
krem kullanıp kullanmamakta özgürsünüz. Önemli olan saç derinize defne sabunu hariç hiçbir ürün kullanmamanız.

Düzenli şekilde kullandığınız defne sabunu sayesinde cildinizde oluşan sorunlardan kurtulacak ve doğal güzelliğinizi koruyacaksınız.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: