Arabadan Sigara Kokusu Nasıl Çıkarılır?



Siz veya arkadaşlarınızdan biri arabanın içinde sigara içtiyse, hoş olmayan o koku araca yayılır ve siner. İşte bu problemle karşı karşıyaysanız, sigara kokusunu arabadan nasıl çıkaracağınız ile ilgili bazı ipuçlarını sizler için araştırdık.

Sigara dumanından çıkan koku çok tatsızdır ve çıkarılması oldukça zordur, çünkü tütün bir dizi kimyasal maddeden oluşur. Astım ve diğer solunum sıkıntısı çekenler için tahrişe neden olabilir. Sigara kokusunu arabalardan çıkarmak biraz zor olabilir, çünkü hava spreyi sadece kokuyu maskelemeye yardımcı olur, ancak tamamen ortadan kaldırmaz.

Arabadan Sigara Kokusunu Çıkarmanın Bazı Yolları

Aracın İç Bölgelerini Temizleme: Sigara kokusunu aracınızın içinden çıkarmaya karar verdiğinizde yapacağınız ilk şey, iç mekanları iyice temizlemektir. Sigara izmaritlerini atın ve arabanın zeminini süpürün. Mümkünse, külü çıkarın ve iç kısımları küçük bir el tipi elektrikli süpürge ile süpürün. Her şeyi güçlü bir ev dezenfektanı ile ovun.

Bir Kase Sirke: Aracın iç bölmelerini temizlerken küçük bir kapta beyaz sirke kullanmanızda fayda olacaktır. Sabahları dumanın kokusu gitmezse, bu işlemi birkaç gün daha tekrarlamanız gerekecektir.

Kömür Yerleştirme: Araç içine havaya açık olacak şekilde odun kömürü yerleştirin. Kömürün aracın içindeki duman kokusunu etkin bir şekilde emmesi yaklaşık bir hafta sürecek. Bu yöntem ile, sigara kokularını aracınızdan tamamen kovabilirsiniz.

Kesilmiş Elmanın Bir Parçasını Yerleştirin: Sigara kokusunu gidermek için bir başka iyi fikir arabada bir parça kesilmiş elma bırakmak ve büzülene kadar bekletmektir. Elma, aracın iç kısımlarındaki tüm dumanlı kokuları emer.

Kahve Çekirdeği Yerleştirin: Kaba öğütülmüş kahve çekirdekleri, sigara kokusunu emmeye yardımcı olabilecek başka bir bileşen. Kullanılmış bazı kahve çekirdeklerini alıp küçük kumaş torbalarının içine koyup arabanıza bırakabilirsiniz. Aracınız birkaç gün sonra temiz kokular yayacaktır.

Bir fincan Amonyak bırakın: Sigara kokusundan kurtulmanın başka bir yoluda bir fincan amonyaktır. Her gece bir fincan amonyak aracınıza yerleştirin ve bunu bir hafta uygulayın.

Vanilya Özü: Sigara kokusunu gidermenin başarılı bir yoluda vanilya özünün kullanılmasıdır. Fasulyedeki vanilyayı uzunlamasına yarım bölerek çıkarın ve pamuklu bir top üzerine uygulayın. Bunu arabanın içine yerleştirin. Sentetik vanilya özünü kullanmayın çünkü kullanışlı değildir.

Elma Sosu ve Tarçın Karışımı Kullanın: Bazı elma soslarını rendelenmiş tarçın ile birleştirin ve gerçekten kalın bir macunu elde edinceye kadar karıştırın. Yaklaşık ½ bardak elma sosu ve ¼ çay kaşığı tarçın tozu yeterli olacaktır. Bu karışımı boş bir plastik kaba koyun ve aracınızın koltuğunun altına koyun.

Bu sorunla bir daha karşılaşmamak için bazı önleyici tedbirler alınmalıdır. Otomobilin içinde sigara içmekten kaçının ve bunu yaparsanız, pencereleri aşağı indirin. Bir otomobilden sigara kokusunu çıkarmak oldukça zor ve zaman alıcı olduğundan en iyi seçenek, ilk etapta arabanın içinde sigara içmekten kaçınmaktır.



Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: