Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Garnier, makyaj temizleme ürünleri arasında en popüler ürünlerden birisidir. Son ürünlerinden birisi olan, micellar kusursuz makyaj temizleme suyu incelememizi sizler için hazırladık.

garnielMakyaj temizlemek oldukça önemli bir konu. Makyaj yapmak kadar keyifli olmasa da kesinlikle gün sonunda makyajınızı temizleyip uyumalısınız. Aksi halde sivilcelenme, yağ bezeleri, siyah noktalar vb pek çok cilt sorunuyla karşı karşıya kalırsınız. Bu tarz cilt sorunlarını gidermek çok da kolay olmayabiliyor. Bu sebeple bu önemli adımı kesinlikle atlamayınız. Bu yazımızda makyaj temizleme rutininizin bir parçası olabilecek ürün olarak garnier micellar kusursuz makyaj temizleme suyunu ele aldık.

Makyaj temizleme sularını artık hemen hemen her marka piyasaya sürüyor. Garnier markası da bu konuda piyasadaki yerini almakta. Garnier micellar makyaj temizleme suyu, hassas ciltler için uygun olarak üretilmiş bir ürün. Alkol, parfüm ve paraben içermiyor. Saf su görünümünü temiz içerik vurgusunu pekiştiriyor. Ürün gözler, dudaklar dahil tüm yüzde kullanılabiliyor. Bir pamuk yardımıyla ovalamadan makyajınızı arındırmayı vadediyor. Şimdi olumlu ve olumsuz özelliklerinden bahsedelim.

Olumlu Özellikleri:


  • İçeriğinde parfüm, alkol ve paraben bulundurmaması özellikle hassas ciltler için önemli bir artı.
  • Gözlerde yanmaya sebep olmuyor.
  • Yağsız olması sayesinde, komedon çıkarmaya müsait ciltler açısından ideal bir ürün.
  • Ruj ve fondöteni temizlemede başarılı. Suya dayanıklı göz makyajı yapmadığınız takdirde göz makyajınızı rahatça çıkarıyor.
  • Fiyat olarak uyguna bulabileceğiniz bir ürün.
 Olumsuz Özellikleri:
  • Suya dayanıklı göz makyajını çok rahat çıkaramadığı yönünde yorumlar bulunuyor. (Ben suya dayanıklı ürünlerde deneyimlemediğim için bu konuda kesin bilgi veremedim)
  • Ürün makyajı ovalamadan çıkartmayı vadetse de bu o kadar da mümkün olmuyor birkaç sefer üzerinden geçmeniz gerekebiliyor.

Ten makyajı yaptığım günlerde, yüz yıkama jeliyle yıkadıktan sonra bu ürünle tekrar üstünden geçiyorum. Yüzümde kalan fondöten artıklarını tamamen temizlemiş oluyorum. Tek başına ten makyajı çıkartmada yeterli görmüyorum. Muhakkak yüz temizleme jeli ile yıkama ihtiyacı duyuyorum. Sizler de yüz yıkama jelinden önce makyajın kabasını alarak veya sonrasında benim gibi kalanları temizlemek suretiyle kullanabilirsiniz.

Ten makyajı yapmadığım günlerde, sadece göz makyajı yaptığımda temizliğini yeterli buluyorum. Sadece bu ürünü kullanarak göz makyajı temizliğimi tamamlamış oluyorum. Fakat suya dayanıklı ürünler kullanıyorsanız size yeterli gelmeyebilir. Suya dayanıklı göz makyajınız için şu yazımızda bahsettiğimiz ürüne göz atabilirsiniz.
Garnier micellar kusursuz makyaj temizleme suyu 125 ml ve 400 ml olmak üzere iki farklı gramajda piyasaya sürülüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.