Doğal Yöntemlerle Röfle Nasıl Yapılır?

dogal yontemle rofle yapmakKadınların en büyük sorunlarından birisi, yaptıklarının doğal görünüp görünmemesidir. Bizde sizler için röfle yaparken nasıl doğal yol ile yapabileceğinizi anlatacağız.

Saçlarınızı doğal yöntemlerle açmak için uyguladığınız papatya ve limon suyunu röfle yapmak için de kullanabilirsiniz. Ancak bu uygulama sonunda saçların nasıl bir tonda açılacağı bilinmez. Ayrıca bu yöntem tekrar gerektirir ve röfle yapılan tutamları, diğer uygulamada ayırt edemeyebilirsiniz. Bunun sebebi de ilk uygulamada açılma göstermemesidir. Kısaca, en iyisi röfle setleri veya açıcılar ile yapılanlardır. Fakat doğal olandan yanayım diyorsanız bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?

Limon suyu ile röfleLimon suyu, asidik yapısı nedeniyle renk açma özelliği taşır. Bu sayede saçlarınızın rengini yarım ve bir ton dolaylarında (saç cinsine göre bu oran değişir) saçlarınızı açabilirsiniz. Öncelikle limonun suyunu bir kaba sıkın ve belirlediğiniz saç tutamlarına sürün. Bu şekilde güneşe çıkın ve en az yarım saat bekleyin. Fön ısısı da size yardımcı olacaktır fakat güneş ışığı daha etkili olur.

Bu işlem açık renk saçlarda daha iyi sonuç verir. Hem açılma bakımından hem de açılınca ortaya çıkan renk açısından. Çünkü koyu renk saçlarda turuncumsu bir renk ortaya çıkabilir.

Papatya suyu ile röfle

Saçlarınız sarı, ve açık kumral ise papatya suyu rengini açmak için oldukça idealdir. Papatya kaynar suya atılıp demlenene kadar beklenmeli ve soğuyunca saç tutamlarına sürülmelidir. Ardından güneşte 1 saat civarı beklenilmelidir. Bu işlemi iki günde bir açılana kadar devam ettirebilirsiniz. Çok fazla bir renk değişimi yaratmasa da saçlara doğal bir güneş ışıltısı verecektir. Bu yöntemler, saçları boya kadar olmasa da bir miktar kurutabilir. Bu sebeple duşta bakım kremlerinizi ihmal etmemelisiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.